You are currently viewing Przywitaj maj w czystym samochodzie!

Przywitaj maj w czystym samochodzie!

Wiosna to czas wszechogarniających porządków, które obejmują nasze mieszkania, domy, ogrody i nie tylko. Warto pamiętać, aby na tej liście nie zabrakło również garaży, ponieważ po pełnej wyzwań zimie nasze samochody wymagają trochę uwagi by zalśnić na nowo pozbawionymi skaz i czystymi karoserią oraz wnętrzem. Oto krótka, podręczna lista zabrudzeń, z jakimi trzeba się zmierzyć, gruntownie sprzątając samochód.

10 powodów aby wiosną wyczyścić samochód

Wiosna to idealny moment, żeby zadbać o stan i żywotność karoserii samochodu, ponieważ czeka ją wiele wyzwań. Oto dziesięć najpowszechniejszych z nich:

  1. Pozostałości piasku drogowego – ukryty w zakamarkach nadwozia stanowi, przyczynia się do powstawania zarysowań i uszkodzeń lakieru, a jego bezpieczne usunięcie wymaga dużej ostrożności.
  2. Resztki soli drogowej – nagromadzona w zakątkach karoserii i podwozia stanowi źródło zarysowań i ognisko wżerów, od których zacząć się może proces korozji niszczycielskiej dla metalowych części samochodu.
  3. Pyłki i żywica z drzew – kleiste i trudne do usunięcia, potrafią w kilka godzin pokryć całe auto, a ich usunięcie wymaga zastosowania skutecznego środka czyszczącego, bez którego łatwo o powstanie podczas czyszczenia przypadkowych zadrapań.
  4. Błoto na kołach i karoserii – wiosenne ulewy to niekończące się źródło błota i kałuż, które nie tylko skutecznie brudzą auto w kilka chwil, ale także mogą prowadzić do powstawania rys i mikrouszkodzeń na powierzchni karoserii.
  5. Martwe owady – ginące masowo na szybie i masce, zwłaszcza przy wyższych prędkościach, są nie tylko nieestetyczne, ale także utrudniają widoczność przez przednią szybę, aby je dokładnie usunąć trzeba użyć odpowiedniego środka myjącego.
  6. Ptasie odchody – uciążliwe i powszechne o tej porze roku, mają kwaśny odczyn, który szkodliwie oddziaływają na powierzchnię karoserii, a podczas ich usuwania łatwo o uszkodzenie lakieru.
  7. Brudne od smogu szyby – tłusta i kleista warstwa brudu to pozostałość po sezonie grzewczym i spalinach, która powstała na szybach nie jednego samochodu.
  8. Zakurzona tapicerka – zbierająca brud i kurz z naszych ubrań i butów tapicerka wymaga wiosną solidnego odświeżenia i prania w zapewne nie jednym miejscu. Czyszcząc ją, nie można zapomnieć o bagażniku, w którym zimą przewożone mogły być sprzęty do zimowych aktywności, po których pozostały ślady w postaci zabrudzeń.
  9. Brudne dywaniki – narażone na brud, błoto i wilgoć, gumowe dywaniki powinny zostać solidnie umyte zanim ustąpią miejsca letnim dywanikom materiałowym.
  10. Mikrouszkodzenia lakieru – piasek, sól, nagie gałęzie drzew i krzewów – zima to okres poddający karoserii wielu próbom, dlatego najczęściej potrzebuje ona wypolerowania i pokrycia odpowiednim środkiem, aby wrócić do blasku bez skazy.

JPD – folie ochronne, oklejanie samochodów, powłoki ceramiczne Stare Babice

Jeśli wolisz zlecić prace związane z przywróceniem Twoje samochodu do stanu idealnej czystości profesjonalistom, JPD to salon autodetalingu realizujący pełen zakres prac z obszaru czyszczenia oraz konserwacji samochodów osobowych. Profesjonalnie i dokładnie myjemy auta w środku i na zewnątrz, aplikujemy powłoki ochronne, zabezpieczamy szyby i dachy cabrio oraz dokonujemy oklejania foliami PPF. Polerujemy lakier i reflektory, przeprowadzamy kosmetykę wnętrza, a także renowację tapicerek skórzanych. W celu zapoznania ze szczegółami naszej oferty i uzyskania indywidualnej wyceny naszych usług zapraszamy do kontaktu! Z nami Twoje auto zalśni jakby właśnie opuściło salon!

Dodaj komentarz