You are currently viewing Autodetailing Warszawa — folie ochronne PPF czy powłoki ceramiczne? Co i kiedy wybrać?

Autodetailing Warszawa — folie ochronne PPF czy powłoki ceramiczne? Co i kiedy wybrać?

Firmy oferujące autodetailing w Warszawie zajmują się nie tylko dokładnym sprzątaniem i czyszczeniem aut, ale też zabezpieczaniem różnych jego elementów. Folie ochronne PPF i powłoki ceramiczne wykorzystuje się właśnie do ochrony lakieru, a także w celach estetycznych. Sprawdź, w jakich sytuacjach sprawdzą się te dwa pomysły na autodetailing.

Autodetailing Warszawa — zabezpieczenie lakieru

Na autodetailing w Warszawie związany z zabezpieczeniem lakieru decyduje się coraz więcej kierowców. Jest to bowiem doskonały sposób na przedłużenie żywotności powłok lakierniczych i zachowanie doskonałego wyglądu pojazdu na dłużej.

Warto wiedzieć, że ze względów ekologicznych zabronione jest obecnie stosowanie bardzo wytrzymałych, ale szkodliwych dla środowiska lakierów chemoutwardzalnych. Współczesne lakiery wodne są niestety mniej trwałe i szybciej ulegają zniszczeniu. Są bardziej podatne na zarysowania, ale także czynniki zewnętrzne, np. promieniowanie UV. Ponadto nakładana obecnie warstwa lakieru jest też cieńsza niż ta, którą spotyka się na starszych autach.

Doskonałymi sposobami na zabezpieczenie lakieru są folie PPF i powłoki ceramiczne. W Warszawie zyskują one coraz większa popularność. Warto jednak wiedzieć, że jedne i drugie mają nieco inne właściwości, a zatem i zastosowania.

Do czego służą folie ochronne PPF?

Specjaliści oferujący autodetailing w Warszawie folie ochronne PPF polecają przede wszystkim na te elementy karoserii, które są najbardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne (rysy, otarcia itp.). Nakłada się je zatem przede wszystkim na przód pojazdu — zderzak, lampy, maskę czy lusterka.

Folie stanowią bowiem doskonałą ochronę właśnie przed zarysowaniem czy odpryskami lakieru. Najlepsze dostępne w Warszawie folie ochronne PPF mają też właściwości samoregeneracyjne. Oznacza to, że powstające na nich rysy same znikają pod wpływem ciepła i nie trzeba takiej folii wymieniać.

Dodatkowo folie ochronne PPF mają właściwości hydrofobowe, co znacznie ułatwia utrzymanie pojazdu w czystości. Poprawiają też wygląd auta, nadając lakierowi blasku i głębi koloru.

Jednak specjaliści od autodetailingu w Warszawie zwracają uwagę także na wady folii ochronnych PPF. Po pierwsze sam proces nakładania jest trudny, wieloetapowy i wymagający dużej wprawy oraz wiedzy. To oczywiście pociąga za sobą relatywnie wysokie koszty.

Ponadto folie ochronne PPF nie są wieczne. Mają określoną żywotność (zazwyczaj kilka lat), po czym powinny być usunięte z lakieru (i wymienione).

Powłoki ceramiczne — właściwości i zastosowanie

Inną formą ochrony lakieru są powłoki ceramiczne szeroko stosowane w salonach autodetailingu w Warszawie. Klientów zachęca zdecydowanie niższa cena niż w przypadku folii ochronnych, a także duży wybór powłok o odmiennych właściwościach.

Na powłoki ceramiczne w Warszawie decydują się przede wszystkim klienci, którym zależy na zabezpieczeniu lakieru przed szeroko rozumianym starzeniem się. Jednak konkretne właściwości zależą od danego rodzaju materiału.

Wyróżnić można zatem powłoki ceramiczne, które chronią lakier przed uszkodzeniami, jak i czynnikami zewnętrznymi. Są powłoki hydrofobowe, które ułatwiają mycie auta i utrzymanie go w czystości, a także takie o właściwościach główne estetycznych — np. dające połysk.

Specjaliści oferujący autodetailing w Warszawie podkreślają też, że poszczególne powłoki ceramiczne mają nie tylko inne właściwości, ale też trwałość. Różnice mogą tu być naprawdę duże, bo żywotność powłok rozciąga się od roku do nawet 10 lat.

Dodaj komentarz