You are currently viewing Przygotuj swój samochód na wiosnę z JPD Studio!

Przygotuj swój samochód na wiosnę z JPD Studio!

Skończyła się zima, a wraz z nią krótkie, ciemne i zimne dni pełne marznących opadów i chłodu. Brudne, obsypane piaskiem i solą drogi stają się wspomnieniem i przychodzi pora by zadbać o samochód, który przez tyle miesięcy musiał służyć w trudnych warunkach. Aby zapewnić mu dobrą kondycję na nadchodzący sezon letni, warto wykonać kilka podstawowych prac konserwacyjnych. Oto ich lista sporządzona specjalnie dla Ciebie przez ekspertów auto detailingu z JPD Studio – Izabelin i Stare Babice.

Wiosenne porządki – przepis dla kierowców

  • Oddaj auto do umycia profesjonalistom – zimowy brud na ulicach, który powstaje z mieszaniny lodu, piasku i soli, to mieszanka zabójcza zarówno dla podwozia samochodu, jak i karoserii. Początek wiosny to dobry moment by skorzystać z usług auto detailingu i zadbać o oczyszczenie pojazdu zanim zaczną pojawiać się zarysowania i wżery. Salon kosmetyki samochodowej wyręczy Cię w bezpiecznym i dokładnym umyciu samochodu, pilnując, by podczas usuwania zabrudzeń nie uszkodzić powierzchni lakieru.
  • Ustaw i sprawdź światła – zima to okres powstawania wybojów i dziur w jezdniach, od których łatwo rozregulowują się reflektory. Upewnij się zatem, że są w prawidłowym położeniu i że całość oświetlenia samochodowego jest sprawna i gotowa do drogi.
  • Sprawdź płyny – upewnij się, że wszystkie płyny eksploatacyjne znajdują się w każdym z układów w odpowiedniej ilości. Sprawdź olej, płyn chłodniczy, płyn hamulcowy. Wymień płyn do spryskiwaczy – pamiętaj, że ten letni nie tylko jest tańszy i pachnie lepiej, ale też skuteczniej usuwa takie zabrudzenia jak martwe owady i ptasie odchody.
  • Wymień opony i wyrównaj ciśnienie – kiedy średnia temperatura przekroczy 7 stopni Celsjusza zimowe opony tracą swoje właściwości – zużywają się szybciej, droga hamowania się wydłuża, a pobór paliwa rośnie. To dobry moment by wymienić je na letnie. Sprawdzając ich ciśnienie, nie zapomnij o kole zapasowym!
  • Sprawdź hamulce i zawieszenie – lód, dziury i zaspy to wyzwanie dla najważniejszych podzespołów i układów samochodowych. Zanim zaczniesz wiosenną szybszą jazdę, upewnij się, że nic im nie dolega.
  • Wymień wycieraczki – używane do odgarniania śniegu i lodu zapewne zdążyły się zużyć i nie będą Ci dobrze służyć w trakcie intensywnych wiosennych ulew.
  • Przegląd klimatyzacji – początek ciepłego sezonu to moment by zadbać o zdrowie i oczyścić klimatyzację z bakterii i grzybów, które mogły się namnożyć w niej przez ostatnie miesiące. Wymiana filtra kabinowego raz na sześć miesięcy jest bardzo ważna dla zdrowia pasażerów.
  • Wykonaj korekty i polerowanie lakieru – uzupełnij wszystkie rysy i uszkodzenia, które powstały przez zimę i oddaj lakier do polerowania, aby auto odzyskało świeży i ładny wygląd.
  • Wybierz ochronę lakieru – powłokę lub folię ochronną – zanim ruszysz w dalekie trasy upewnij się, że zabezpieczyłeś swoje auto przed zarysowaniami i odwiedź salon auto detailingu, gdzie zostanie profesjonalnie wyposażone w powłokę ceramiczną lub folię ochronną.

Jastrzębski Premium Detailing Studio – Twój partner w auto detailingu Izabelin i Stare Babice

Jpd studio to salon auto detailingu z okolic Izabelina i Starych Babic specjalizujący się w kosmetyce samochodowej związanej z ochroną lakieru. W naszej ofercie znajduje się oklejanie lakieru oraz powłoki ceramiczne. Uzupełniamy ubytki lakieru oraz polerujemy powierzchnię karoserii, reflektorów, szyb i felg. Dzięki naszym usługom Twój samochód przez długie lata zachować może świetny wygląd auta, które dopiero co wyjechało z salonu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu!

Dodaj komentarz