You are currently viewing Folie ochronne PPF Bemowo – dobry wybór dla Twojego samochodu

Folie ochronne PPF Bemowo – dobry wybór dla Twojego samochodu

Oklejanie samochodów stale przybiera na popularności. Obecnie to najbardziej bezkonkurencyjna metoda zabezpieczenia karoserii przed czynnikami zewnętrznymi. Dowiedz się, dlaczego folia PPF jest dobrym wyborem dla Twojego samochodu.

Zabezpieczenie lakieru folią PPF

Folia PPF to wysoce trwała, bezbarwna folia poliuretanowa o grubości nieco ponad 170 mikronów. Na pierwszy rzut oka jest niewidoczna. Jej niezwykła wytrzymałość mechaniczna sprawia, że folia chroni lakier przed niebezpiecznymi czynnikami, które normalnie uszkodziłyby go. Odpowiednio założona folia ochronna PPF tworzy pewnego rodzaju barierę na karoserii – zyskuje ona odporność na drobne, odpryskujące kamyki, płytkie zarysowania, osady metaliczne, ptasie odchody, a w okresie zimowym także na sól drogową. Laminowanie (pokrycie folią) samochodu zapewnia niezawodną ochronę lakieru samochodowego przed powstaniem rys i otarć i przedłuża żywotność fabrycznej powłoki ceramicznej.

Folia PPF przejmuje na siebie także nieduże uszkodzenia parkingowe. Po zauważeniu zniszczeń zazwyczaj wystarczy tylko wymiana powłoki ochronnej na elemencie z defektem. Co ważne – a niektórzy właściciele samochodów nie zdają sobie z tego sprawy – folie ochronne samochodu zakładane na karoserię zawierają filtry UV, które osłaniają kolor lakieru przed wypłowieniem i zapewniają długotrwały połysk odporny na matowienie.

Folia ochronna PPF Warszawa – unikalne cechy bezbarwnej folii

Jedną w kluczowych cech folii PPF jest zdolność samoregeneracji. Oznacza to, że nieduże rysy, które powstają przy standardowym użytkowaniu samochodu ulegają samodzielnemu zespoleniu pod wpływem ciepła. Promienie słoneczne, strumień gorącego powietrza i wody – lub co zdarza się dość rzadko, ogrzewany garaż – przywracając folii nienaganny wygląd.

Dodatkową zaletą folii poliuretanowej jest hydrofobowość – znajdująca na pokrytych folią powierzchniom nie osadza się woda. Bezproblemowo spływa z powierzchni i nie wchłania się w nią – za sprawą której po każdym myciu samochodu pozostaje on czysty na dłuższy czas. Powłoka ochronna utrudnia przywieranie do karoserii brudu, kurzu i owadów. Z tej przyczyny poleca się całkowite oklejenie samochodu folią PPF, a nie wybranych elementów – dzięki temu nieskazitelna tafla utrzymuje się na całej powierzchni i pozytywnie wpływa na efektowny wygląd karoserii.

Stylizacja samochodu folią PPF – ochrona lakieru i efektowna kompozycja folią bezbarwną

Standardowa folia PPF jest w pełni transparentna i niewidoczna na pierwszy rzut oka. Mimo że najbardziej polecaną metodą aplikacji folii poliuretanowej jest nałożenie jej na cały pojazd, to zdarzają się przypadki, że jest ona aplikowana w tylko na wybrane elementy samochodu.

Na przykład, tzw. pakiet „bikini” obejmuje laminację jedynie 1/3 części maski i błotników, zderzak przedni, przednie lampy oraz lusterka boczne. Taki sposób oklejenia zapewnia ochronę jedynie tych partii karoserii, które są najbardziej narażone na kontakt ze żwirem lub kamieniami.

Na rynku dostępne są liczne rodzaje folii, które umożliwiają spektakularną metamorfozę samochodu. Aplikowane powłoki pozwalają na zmianę efektu wykończenia lakieru z połysku na:

  • mat,
  • carbon, imitujący teksturę włókna węglowego (charakterystyczne, drobne heksagony ułożone liniowo lub zygzakowato, zależnie od typu carbonu).

Istnieją także osobne warianty folii, które pozwalają nieco przyciemnić lub ocieplić barwę blachy samochodowej.

Oklejanie samochodów folią – co można zabezpieczyć?

Folię poliuretanową możemy zastosować na każdej lakierowanej powierzchni, zarówno na całym pojeździe lub jego elementach (na całej masce, we wnękach klamek, czy na progu załadunkowym bagażnika), jak i wewnątrz. W środku samochodu najczęściej pokrywa się konsolę przy drążku zmiany biegów lub listwy dekoracyjne zamontowane w drzwiach. Dzięki folii PPF możemy chronić lakierowane elementy przed zarysowaniem kluczami, biżuterią, czy przewożonymi przedmiotami, które mogą mieć ziarnistą strukturę i uszkadzać powierzchnię.

Ciekawym rozwiązaniem dotyczącym zmian wewnątrz pojazdu jest naklejenie matowej folii na wyświetlacze dotykowe. Warstwa ochronna zapobiega powstaniu zarysowań i przyczynia się do zredukowania jasności ekranu, który może oślepiać kierowcę.

Planujesz kompleksowe spa dla auta? Poznaj nasze usługi, wybierz najlepszą dla siebie i umów się na wizytę!

Dodaj komentarz