You are currently viewing Autodetailing blisko Warszawy, czyli profesjonalna pielęgnacja auta po sąsiedzku

Autodetailing blisko Warszawy, czyli profesjonalna pielęgnacja auta po sąsiedzku

Obecnie coraz popularniejsza staje się kosmetyka i renowacja samochodu. Auto detailing warto zastosować w każdym samochodzie. Z pewnością każdy kierowca chciałby, aby jego auto było perfekcyjnie czyste i zadbane. Takie usługi pozwalają na wyeliminowanie defektów estetycznych np. zarysowań karoserii. Jest to możliwe dzięki nowoczesnym maszynom, kosmetykom i akcesoriom, którymi dysponują wykwalifikowani i doświadczeni pracownicy.

Na czym polega auto detailing? 

Auto detailing oznacza specjalistyczne zabiegi czyszczenia, mycia i konserwacji pojazdów. Jest to w pewnym sensie kosmetyka i renowacja auta. W salonach detailingowych stosuje się profesjonalne, nowoczesne środki, techniki oraz materiały. Jest to coś więcej niż tylko zwykłe zabiegi pielęgnacyjne samochodu. Dziedzina ta obejmuje więc cały zestaw usług związanych z czyszczeniem, renowacją, konserwacją oraz pielęgnacją wewnętrznych i zewnętrznych elementów pojazdu.

Istnieją 2 podstawowe rodzaje detailingu:

 • Auto detailing wnętrza jest to kosmetyka elementów wnętrza m.in. pranie, renowacja i konserwacja tapicerki, plastików, dywaników, czy elementów ozdobnych.
 • Auto detailing zewnętrzny są to działania związane z myciem, czyszczeniem, polerowaniem i zabezpieczeniem karoserii, szyb, reflektorów, felg i kołpaków oraz elementów chromowanych.

Proces auto detailingu polega na  wykorzystaniu przeznaczonych do tego celu specjalistycznych środków, materiałów, technik i narzędzi. Jest istotna różnica pomiędzy fachowym detailingiem a amatorskimi działaniami pielęgnacyjnymi. Dzięki tego typu usługom można doprowadzić pojazd właściwie do stanu fabrycznego. Dlatego z usługi auto detailingu chętnie korzystają właściciele starszych aut. Z kolei przy nowych pojazdach często stosowane są zabiegi konserwacyjne i zabezpieczające, które pozwalają chronić największe atuty pojazdu bez względu na to, czy są to ekskluzywne auta wysokiej klasy, czy też te mniej kosztowne, bardziej dostępne. 

Studio Jastrzębski Premium Detailing mieści się w Izabelinie i Starych Babicach. Często odwiedzają nas mieszkańcy takich osiedli jak Bielany czy Bemowo, ponieważ znajdują się one niedaleko, właściwie w sąsiedztwie. Miło i wygodnie jest mieć zaufany i sprawdzony warsztat detailingowy blisko domu. Oczywiście jesteśmy dla każdego klienta niezależnie od tego, czy odwiedza nas „po sąsiedzku”, czy przyjeżdża z daleka.

Jak wygląda specjalistyczna pielęgnacja auta?

Kosmetyka wnętrza jest złożonym i czasochłonnym procesem doprowadzenia wnętrza pojazdu do stanu pierwotnego. 

Pielęgnacja auta wewnątrz to przede wszystkim dokładne czyszczenie i pranie wszystkich elementów wewnątrz pojazdu. Są one zabezpieczane, aby nie przywierał kurz i brud. Dzięki temu tapicerka skórzana w trakcie użytkowania nie rysuje się. Zabezpieczone wnętrze znacznie łatwiej jest utrzymać w czystości, a jego pielęgnacja staje się zdecydowanie prostsza. Zabezpieczane są również dywaniki i elementy ozdobne. 

Samo sprzątanie i mycie jest skomplikowanym wieloetapowym procesem. Rozpoczyna się od odkurzania kokpitu, bagażnika i wszystkich szczelin. Potem prana jest tapicerka, dywany i podbitka dachowa. Stosuje się do tego celu specjalną chemię i akcesoria. W naszym studio w Izabelinie i Starych Babicach używamy środków renomowanych marek tkj. 4nano.

Auto detailing zewnętrzny

 • Polerowanie lakieru polega na usunięciu maksymalnej ilości zarysowań.
 • Usługa polega między innymi na myciu i dekontaminacji (usunięciu trudnych zabrudzeń). Lakier poleruje się wieloetapowo, co  pozwala usunąć nie tylko zarysowania, ale też, zmatowienie i mikrorysy. Gdy zostaje usunięta bezpieczna ilość lakieru, proces jest powtarzany, a lakier ponownie zabezpieczany. W  JPD Studio nasi pracownicy używają tylko profesjonalnych past, środków ochronnych czy polerki. Polerowanie jest szybkim i skutecznym sposobem na odświeżenie pojazdu.
 • Polerowanie reflektorów to również proces ich matowienia, w celu poprawy ich wyglądu i bezpieczeństwa podczas jazdy po zmroku. Reflektory można także zabezpieczyć dedykowaną powłoką ceramiczną lub folią PPF.
 • Folie ochronne PPF służą nie tylko do zabezpieczenia reflektorów, ale też innych elementów karoserii jak próg załadunkowy, drzwi, wnęki pod klamkami, a przede wszystkim maski przedniej i tylnej. Folie składają się głównie z poliuretanu, a ich grubość jest większa niż 180 mikronów, dlatego są bardzo wytrzymałe. Chronią samochód przed odpryskami kamieni i drobnymi otarciami parkingowymi. Zapobiegają też zniszczeniu lakieru oraz są wodoodporne (utrudniają przedostanie się wody, silnej chemii i kwasów zawartych w preparatach do mycia pojazdów).
 • Powłoka ceramiczna jest nakładana, aby chronić lakier przed szeregiem czynników niekorzystnie wpływających na jego strukturę. Ułatwia także bieżącą pielęgnację. Można dzięki niej uzyskać szklistość i blask. Najbezpieczniejsze dla samochodu i środowiska są lakiery wodne, niezawierające m.in. toluenu i ołowiu. Powstają one na bazie nanotechnologii, doskonale łączą się z powłoką ceramiczną i tworzą  jedną trwałą warstwę pokrywającą karoserię. Powłoka jest cienka, bezbarwna i ma właściwości hydrofobowe, więc woda bez problemu spływa z karoserii. Dzięki temu można łatwiej  usunąć zabrudzenia.

Auto detailing w Starych Babicach (k. Bemowa) –  z jakich usług warto skorzystać?

Polerowanie i nakładanie powłok ochronnych

JPD Studio świadczy usługi polerowania auta oraz nakładania powłok ochronnych w Starych Babicach, zaledwie 8,5 km od warszawskiego Bemowa, z którego łatwo dotrzeć w 20 min. 

Ta specjalistyczna usługa polega na zastosowaniu odpowiednich środków, narzędzi i technik, a nasze studio przeprowadza ją bardzo starannie. Jej doskonałe efekty są widoczne dzięki doświadczeniu i wysokim kwalifikacjom pracowników. Używamy też najwyższej klasy materiałów polerskich. Wszystkie te czynniki świadczą o tym, że warto korzystać z profesjonalnych usług w zakresie polerowania auta w Starych Babicach. Polerowanie lakieru jest istotne nie tylko ze względów estetycznych. Jest to zarówno  korekta mikrouszkodzeń poprawiająca wygląd karoserii, jak i zabezpieczenie lakieru przed uszkodzeniami.

Zamawiając ochronę lakieru w Starych Babicach (k. Bemowa)  w postaci powłok ceramicznych Izabelin, można liczyć na wysokiej jakości tych warstwy ochronne. JPD Studio gwarantuje szeroki wybór technik i materiałów oraz trwałe rozwiązania dzięki  współpracy ze światowymi producentami. Nakładanie powłoki ceramicznej chroni samochód przed zabrudzeniami, powstawaniem rys i działaniem korozji.

Naklejanie folii ochronnych PPF

Oklejenie folią ochronną warto powierzyć specjalistom, ponieważ dokładnie oni przygotują samochód do takiego zabiegu. Sprawdzą najpierw stan lakieru, ponieważ nie może  być na nim żadnych uszkodzeń, a jeśli są, to trzeba je zlikwidować przed oklejeniem. Pracownicy JPD Studio są doświadczeni i mają odpowiednie narzędzia. Wykonają powierzone zadanie starannie osiągając przy tym właściwy efekt estetyczny. 

Właściwości hydrofobowe folii ochronnych stanowią ułatwienie w pielęgnacji samochodów. Zapobiegają również zniszczeniom przez preparaty do mycia pojazdów (zawierające silną chemię i kwasy). 

Folie ochronne PPF w JPD Studio mają wiele zalet, m.in.: 

 • chronią przed kamieniami,
 • zabezpieczają przed promieniami UV i innymi czynnikami atmosferycznymi,
 • chronią przed środkami chemicznymi i solą drogową,
 • skutecznie zapobiegają zadrapaniom i uszkodzeniom parkingowym,
 • nie zmieniają barwy lakieru,
 • są wytrzymałe i sprężyste,
 • chronią przed wżerami, pozostałościami owadów, ptasimi odchodami i żywicą,
 • są zdolne do samoregeneracji,
 • są wykonane przez najlepszych specjalistów,
 • dają znakomity efekt wizualny,
 • są łatwe w pielęgnacji,
 • mają 10 lat gwarancji.

Woskowanie

Wielu właścicieli samochodów poszukuje odpowiednich środków do ochrony lakieru. Do najpopularniejszych i najczęściej stosowanych preparatów należą różnego typu woski. Ich aplikacja zwiększa żywotność karoserii i zapewnia atrakcyjny efekt wizualny dzięki wygładzeniu i dodatkowemu nabłyszczeniu. 

W Starych Babicach (k. Bemowa) wykonujemy również profesjonalne woskowanie karoserii. Przed tym zabiegiem, samochód trzeba dokładnie umyć, zdekontaminować i wysuszyć za pomocą specjalnego aplikatora gąbkowego. Istnieją jednak preparaty, które nakłada się na mokre jeszcze auto. Profesjonalni pracownicy w JPD Studio znają się na rzeczy, zastosują więc odpowiedni wosk i zaaplikują go we właściwy sposób na Twój samochód. Każde powierzone nam auto po wykonanej usłudze wygląda jak nowe, a efekt jest olśniewający. 

Mycie nadwozia  i auto detailing wnętrza w Izabelinie (k. Bielan)

W Studio Jastrzębski Premium Detailing w Izabelinie można zamówić mycie nadwozia oraz auto detailing wnętrza. Wykwalifikowani pracownicy profesjonalnie i dokładnie myją auta w środku i na zewnątrz. Salon JPD znajduje się 12 km od Bielan, to zaledwie 25 min jazdy. Dla mieszkańców zachodniej części Warszawy jest to dogodne miejsce, gdzie można wybrać się na kosmetykę samochodu.

Każda pora roku jest dobra, aby zadbać o czystość Twojego auta. Zimą osiada na nim lód, piasek i sól, wiosną i jesienią – błoto, a w okresie letnim – kurz. Warunki atmosferyczne powodują często rysy i uszkodzenia na karoserii, dlatego wymaga ona częstego i dokładnego mycia. Nasz salon kosmetyki samochodowej chętnie Cię w tym wyręczy, a Twój samochód będzie idealnie czysty i lśniący. 

Proces mycia nadwozia jest wykonywany bardzo starannie i obejmuje kilka etapów: najpierw wykonuje się mycie wstępne bezdotykowe za pomocą aktywnej piany (pre-wash), następnym zadaniem jest deironizacja. Usuwane są w ten sposób cząstki metaliczne, ptasie odchody, owady, pył, asfalt i smoła. Później następuje mycie zasadnicze, które robi się ręcznie używając dwóch wiader z separatorami. Umytą karoserię osusza się ręcznikami i sprężonym powietrzem.

Kolejną wartą uwagi usługą jest auto detailing wnętrza. JPD Studio oferuje dokładne czyszczenie oraz zabezpieczanie części wewnątrz samochodu za pomocą odpowiednich środków. Dotyczy to szczeliny kanapy, mocowania pasów oraz foteli, tapicerki, progów, podsufitki czy wyloty nawiewu oraz wszelkich części ruchomych we wszystkich zakresach regulacji. Następnie zabezpiecza się wyczyszczone wnętrze środkami odpornymi na promieniowanie UV. Można wtedy nadać mu wedle życzenia kierowcy, rezultat satynowy, matowy lub błyszczący. Użycie odpowiednich środków przy sprzątaniu wnętrza pojazdu pozwoli zabezpieczyć go przed ewentualnymi zniszczeniami.

JPD Studio Bielany Izabelin zapewnia doskonałą renowację i odświeżenie każdego auta. Wyczyszczone i pachnące wnętrze samochodu sprawi, że przyjemnie będzie do niego wsiąść oraz delektować się podróżą.

Dlaczego warto wybrać JPD Studio Bielany – Izabelin – Stare Babice – Bemowo?

Jastrzębski Premium Detailing Studio jest salonem auto detailingu specjalizującym się w kosmetyce samochodowej. W naszej ofercie znajduje się szeroki wachlarz usług związany z myciem, czyszczeniem i konserwacją aut m.in. auto detailing wnętrza, naklejanie folii PPF, polerowanie karoserii, reflektorów, szyb i felg. Dzięki tego rodzaju usługom Twój samochód przez długie lata może zachować świetny wygląd, jakby dopiero co wyjechał z salonu. Przystępne ceny i wysoka jakość usług gwarantują najlepsze efekty estetyczne Twojego auta.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu!

Dodaj komentarz