You are currently viewing Jak przygotować samochód do sprzedaży?

Jak przygotować samochód do sprzedaży?

Kryzys na rynku motoryzacyjnym – brak półprzewodników i niektórych surowców sprawia, że na nowe modele samochodów trzeba nieco poczekać. Niepokoją też doniesienia ze świata finansów – stale wzrastają stopy procentowe, kredyty i leasingi są coraz droższe. Borykamy się także z niedoborem części zamiennych sprowadzanych z zagranicy. Wszystko to sprawia, że marzenia o samochodzie w salonu powoli, ale sukcesywnie uchodzą w cień, a zainteresowanie używanymi autami rośnie. 

Daj znać światu, że chcesz sprzedać samochód

Obecnie sprzedawanie nie jest skomplikowane. Wystarczy założyć konto na jednym z wybranych portali sprzedażowych, umieścić zdjęcia oraz opis przedmiotu i gotowe! O, już widzę potencjalnych kupców!

Liczy się opis

Klienci zwracają znaczną uwagę na opis zamieszczony w ogłoszeniu. Aby dostarczyć im jak największej ilości informacji należy zadbać, aby charakterystyka pojazdu była rzetelna i zgodna ze stanem faktycznym. Nikogo nie zachęcą chwyty typu “Stan igła”. Bardziej prawdopodobne, że takie hasła skutecznie ich odstraszą. 

Czarno na białym

Przygotowując się do sprzedaży samochodu należy zgromadzić niezbędne do tego dokumenty:

 • dowód rejestracyjny
 • potwierdzenie ubezpieczenia
 • karta pojazdu

Przyda się także umowa kupna-sprzedaży, aby uniknąć poszukiwania jej w pośpiechu oraz faktury z serwisu lub sklepu z częściami, i potwierdzenie serwisowania. 

Pielęgnacja samochodu

Błyszcząca karoseria i czyste na błysk wnętrze pojazdu z pewnością spotkają się z aprobatą i uznaniem potencjalnych kupców. Zadbanie o odpowiednią pielęgnację może znacząco skrócić czas, w jaki sprzedamy samochód oraz przyciągnąć uwagę większej ilości odbiorców.

Usługa przygotowania auta do sprzedaży Izabelin poleca się osobom zainteresowanym spieniężeniem samochodu. Detailingowe mycie i pielęgnacja to pierwszy krok do sukcesu na portalu sprzedażowym. 

Na czym polega mycie detailingowe?

Mycie detailingowe polega na wieloetapowym myciu samochodu. Pierwszym etapem jest mycie wstępne z użyciem aktywnej piany pre-wash, umożliwiające pozbycie się największych zabrudzeń. Kolejne etapy polegają na:

 • usunięciu owadów, asfaltu, smoły, cząstek metalicznych, ptasich odchodów i pyłu z klocków
 • myciu zasadniczym
 • pędzelkowaniu wnęk drzwi, szczelin, emblematów, kratek, listew, etc.
 • glinkowaniu karoserii i szyb lub odtykaniu powłoki ceramicznej, zależnie od pakietu
 • osuszaniu auta przy pomocy dedykowanych ręczników i sprężonego powietrza
 • aplikacji dressingu na opony i plastiki zewnętrzne

kończąc na zabezpieczeniu lakieru woskiem lub aplikacji boostera 4NANO CCX.

Pierwsze wrażenie

Większość ludzi jest wzrokowcami, dlatego aby zwiększyć swoje szanse w sprzedaży, należy zadbać o estetyczne zdjęcia przykuwające uwagę i wzbudzające zainteresowanie. Jak się do tego zabrać?

 • Po pierwsze, czysty samochód – chyba nikt nie ma wątpliwości, że nawet najlepszy opis pojazdu nie jest w stanie uratować sytuacji, jeśli zaprezentowany na fotografiach pojazd jest brudny i zaniedbany. Aby polepszyć jego prezentację należy oddać go w ręce profesjonalistów w detailingu.
 • Jakość zdjęć – jeśli nasz telefon nie jest w stanie zrobić wyraźnych zdjęć w wysokiej rozdzielczości, warto zwrócić się o pomoc do kogoś, kto dysponuje smartphonem o lepszych parametrach lub tzw. lustrzanką. 
 • Perspektywa – jak się okazuje, także ma znaczenie. Jeśli zależy nam na ukazaniu majestatu pojazdu, należy wystrzegać się zdjęć robionych z góry. Drobne mankamenty muszą być traktowane z należytą uwagą – aby były dobrze widoczne i nieprzeoczone, musimy fotografować je na wprost lub pod niewielkim kątem, zależnie od miejsca występowania. 

Przygotowanie auta do sprzedaży Stare Babice

Firma Jastrzębski Premium Detailing oferuje dwa pakiety mycia:

 • Mycie z dekontaminacją oraz zabezpieczenie lakieru woskiem
 • Mycie oraz serwis powłoki ceramicznej

z myślą o przygotowaniu samochodu do sprzedaży.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i kontaktu.

Dodaj komentarz