You are currently viewing Czym jest powłoka ceramiczna?

Czym jest powłoka ceramiczna?

Karoseria samochodu cały czas „musi” sprawdzać się w różnych warunkach. Nie zawsze się to udaje, jeśli nie zabezpieczy się odpowiednio jej powłoki. Ochrona lakieru powinna być trwała i gwarantować pewną warstwę, która uchroni nie tylko przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Jednym ze sposobów, by dbać o maskę auta, jest wybór powłoki ceramicznej. Co to ta warstwa? Jakie są warianty tych powłok, które warto wziąć pod uwagę? 

Powłoka ceramiczna – co to jest?

Maska samochodu jest podatna na różne uszkodzenia. Karoseria często też ulega zabrudzeniom, w tym takim, które nierzadko wymagają zastosowania specjalistycznych preparatów, umożliwiających pozbycie się zabrudzeń. 

Największym problemem jest jednak konieczność naniesienia lakieru na karoserię pojazdu. Chcąc wykonać tę czynność, dbając jednocześnie o środowisko, najlepiej zapomnieć o lakierach zawierających m.in. toluen lub ołów. 

Zamiast więc wybierać lakiery, które są szkodliwe dla przyrody, lepiej zdecydować się na te wodne. Są one w pełni ekologiczne, niemniej nie są tak trwałe, jak te zawierające szkodliwe substancje. By znaleźć pośrednie rozwiązanie, najlepiej zastosować specjalną ochronę lakieru Izabelin. To właśnie powłoki ceramiczne w Starych Babicach – dzięki nim lakier na karoserii jest bardziej odporny na uszkodzenia i dłużej zachowuje swoje właściwości. 

Jak działają powłoki ceramiczne?

Warto zamówić powłoki ceramiczne w Starych Babicach, np. Izabelin – ich sposób działania jest satysfakcjonujący. Taką ochronę lakieru, dostępną w Starych Babicach, tworzy się na bazie nanotechnologii. W ten sposób lakier i ta powłoka łączą się, tworząc jakby jedną trwałą warstwę pokrywającą karoserię. Powłoka ta jest bezbarwna, a jej grubość wynosi zwykle maksymalnie kilka mikronów. 

Powłoki ceramiczne Izabelin sprawiają, że woda spływa po karoserii, gdyż w połączeniu z lakierem warstwa ceramiczna staje się hydrofobowa. Łatwiej dzięki temu usunąć zabrudzenia – nie trzeba zbyt często korzystać z profesjonalnej myjni samochodowej. Warto jednak pamiętać, że przepisy nie pozwalają na to, by czyścić auto przed domem, czy budynkiem mieszkalnym. Należy dbać o karoserię auta w miejscach przeznaczonych do mycia pojazdów. 

Ponadto za pomocą ochrony lakieru Izabelin można skuteczniej chronić samochód przed działaniem korozji. Zastosowanie jednej z takich powłok dostępnych w JPD Studio daje też pewność, że nadwozie pojazdu jest bardziej odporne na oddziaływanie promieniowania ultrafioletowego. 

Powłoki ceramiczne – dlaczego JPD Studio?

Zamawiając ochronę lakieru w Starych Babicach w postaci powłok ceramicznych Izabelin, można spodziewać się wysokiej jakości tych warstw ochronnych. JPD Studio współpracuje ze światowymi producentami powłok ceramicznych, gwarantując ich szeroki wybór, a także trwałe rozwiązania, które łatwo udaje się zaaplikować, nawet we własnym zakresie. 

Dodaj komentarz