You are currently viewing Auto detailing – czym jest i dlaczego warto z niego skorzystać?

Auto detailing – czym jest i dlaczego warto z niego skorzystać?

Prezencja i wygląd auta są przez niektóre osoby stawiane wyżej, aniżeli jego osiągi na drodze. Niemniej jednak nawet kierowcy oczekujący wysokich osiągów, zwracają uwagę na to, w jakim stanie jest wnętrze oraz lakier pojazdu. Przebywając w idealnym wnętrzu, pasażerowie i kierowca czują się bardzo komfortowo. Idealnie gładki i czysty lakier sprawia zaś, iż znacznie częściej wraca się wzrokiem do samochodu po jego opuszczeniu. Pomimo upływających lat, auto może zostać zachowane w takiej kondycji. Z pomocą przychodzi nam wówczas auto detailing.

Auto detailing Izabelin – jak przywrócić blask naszemu samochodowi?

Jeżeli uważamy, iż wystarczające będą regularne wizyty w myjni samochodowej, jesteśmy niestety w błędzie. Owszem, zapobiega to gromadzeniu się brudu i sprawia, iż karoseria prezentuje się odpowiednio, ale nie jest to jednak to samo, co po wyjechaniu prosto z fabryki. Rozwiązaniem okazuje się być auto detailing. Co skrywa się pod takim nazewnictwem? Usługa, a tak naprawdę zestaw usług, w ramach których nie tylko szyby i karoseria, ale również środek pojazdu, podlegają wieloetapowemu, dokładnemu czyszczeniu połączonemu z działaniami o charakterze renowacyjnym.

Detailing Izabelin – jak przebiega taki proces?

Zanim zostaną rozpoczęte prace detailingowe, niezbędne jest przeprowadzenie szczegółowej inspekcji auta. Dokładne sprawdzenie pozwoli na zaplanowanie wszelkich czynności i oszacowanie całkowitego kosztu i czasu. Jeśli klient zaaprobuje zakres prac niezbędnych do wykonania, może zostać przeprowadzona pierwsza faza, czyli mycie.

Detailing Stare Babice – etap mycia 

Mycie detailingowe wybiega mocno poza usługi, które wykonuje się w myjniach samochodowych. Części, których nie powinno się narażać na kontakt z wodą, demontuje się. Przy pomocy profesjonalnych materiałów oraz środków czyszczących i myjki wysokociśnieniowej usuwa się zanieczyszczenia takie, jak: osad z klocków hamulcowych, owady, smoła, guma, żywica czy lotna rdza. Auto myje się bardzo szczegółowo. Czyszczone są felgi, karoseria, komora wlewu paliwa, komora silnika, ościeża drzwi, końcówki wydechu, listwy, jak również elementy zawieszenia oraz hamulców.

Auto detailing Stare Babice – glinkowanie 

Nawet dokładne mycie, nie będzie w stanie usunąć całości zabrudzeń z samochodu. Zatem w następnym kroku wykonywane jest tak zwane glinkowanie. Przy pomocy odpowiedniej glinki oczyszczany jest lakier z brudu niedostrzegalnego dla oczu, który zgromadził się we wszelkich porach lakieru. Dzięki temu można uzyskać szklistą gładkość, co pozwoli na efektywne przeprowadzenie następnego z kroków. Kiedy lakier zostanie właściwie wyczyszczony, koryguje się go i zabezpiecza. Po zmierzeniu powłoki oraz uzupełnieniu odprysków karoseria jest polerowana. 

Auto detailing – czyszczenie i zabezpieczenie wnętrza

Ostatni z etapów auto detailingu to bardzo dokładne czyszczenie oraz zabezpieczanie części wnętrza przy wykorzystaniu właściwych środków do wyczyszczenia kokpitu. Obejmuje ono między innymi: szczeliny kanapy, mocowania pasów oraz foteli, tapicerkę, progi, podsufitkę czy wyloty nawiewu, jak również wszelakie części ruchome we wszystkich zakresach regulacji. Na samym końcu wszystko zabezpiecza się środkami odpornymi na promieniowanie UV, a ponadto nadającymi wybrany rezultat – satynowy, matowy albo błyszczący. Miejmy na względzie, iż auto detailing nie jest przeznaczony wyłącznie dla starszych aut. Skorzystanie z takiej usługi w przypadku auta odebranego dopiero co z salonu, pozwoli zabezpieczyć go przed ewentualnymi zniszczeniami.

Dodaj komentarz